VW-T-ROC

3 nejlepší SUV roku 2018 podle redakce Autopunktu

Automobilky chrlí jedno SUV za druhým a jejich nabídka se prakticky rozrostla do všech segmentů. Kdo se ale v takovém množství malých, velkých, levných, drahých, praktických nebo jen pohledných modelů má vyznat?

Rok 2018 je pomalu za námi, a tak jsme vybrali tři SUV, která nás opravdu zaujala. Při výběru jsme se neřídili cenou ani kategorií. Výsledek je takový, že vítězství připadlo na malé SUV, na druhém místě je model vyšší cenové kategorie a bronz patří střední třídě.

1. Volkswagen T-Roc

Volkswagem T-Roc začíná již na 457 900 Kč, sice s litrovým motorem, ale to nic nemění na tom, že tohle „esúvéčko“ je prostě paráda a beztak většina jeho majitelů s ním do žádného terénu nevyrazí. S nevýkonnějším dvoulitrovým sedmistupňovým DSGéčkem toho už zvládnete daleko více, ale také si připlatíte. Cena nejlepší verze hravě překročí 800 tisíc korun. T-Roc je postaven na základě malého Volksvagenu Polo, ale na jeho vzhledu to není vůbec poznat. Vůz působí robusně a velmi atraktivně.

Verdikt: S tímhle SUV naděláte hodně parády. T-Roc zaujme odvážným designem jak z exteriéru, tak v interiéru.

Volkswagen T-Roc
Volkswagen T-Roc, zdroj: Volkswagen

2. Škoda Kodiaq RS

Na ostré SUV ze škodovácké dílny se čekalo celkem dlouho. Trpělivost se vyplatila, nicméně jeho vzhled nepřekvapil a vlastně ani neměl čím překvapit. Jenže vzhled není tím hlavním důvodem, proč zákazníci za Škodovku dají 1 189 900 Kč a více! Pod kapotou na vás čeká naftový dvoulitr se sedmistupňovým automatem s pohonem všech čtyřech kol a výkonem 176 kW! S touto motorizací můžete po německé dálnici svištět až 220 km/h.

Verdikt: Kodiaq RS vypadá atraktivně a se svým výkonem se rozhodně neztratí mezi konkurencí výkonných SUV.

Kodiaq RS
Škoda Kodiaq RS, zdroj: Škoda

3. Mitsubishi Eclipse Cross

Kompaktní SUV se třemi diamanty ve znaku zaujme svým odvážným designem na první pohled. Má ale více předností než jen futuristický vzhled. Základní cena je sice stanovena na 549 650 korun, ale s opravdu bohatou výbavou. Nemusíte tak připlácet za automatickou klimatizaci, tempomat nebo jiné vychytávky. Pod kapotou na vás čeká 1,5 litrový benzin se šestistupňovou převodovkou.

Verdikt: Ostré rysy a krásnou příď vozu si prostě zamilujete. Pokud vybíráte středně velké SUV, rozhodně  Mitsubishi doporučujeme. Vyrazit s nim do kempu nebo na lyže nebude žádný problém, velký kufr nebo střešní box to jistí!

Mitsubishi Eclipse Cross
Mitsubishi Eclipse Cross, zdroj: Mitsubishi

Komentovat