Opel-Vivaro-e

Elektrický Opel Vivaro-e vyjede už příští rok

Elektrická ofenzíva automobily Opel pokračuje: Už v roce 2020 vyjede nový Opel Vivaro také jako ryzí elektromobil! Zákazníci si budou moci vybírat ze dvou velikostí sady baterií: 50 kWh, která umožní dojezd až 200 km, a 75 kWh, která zvýší akční rádius vozu až na 300 km (dle WLTP). Revírem Opelu Vivaro-e budou především městské aglomerace, protože se očekává, že právě města budou stále více upřednostňovat bezemisní zásobování čistými elektromobily.


Opel Vivaro-e je postavený na prověřené koncernové platformě EMP2, která umožňuje zástavbu jak konvenčních, tak elektrických pohonů. Nabídka elektrických lehkých užitkových vozů Opel se ovšem nezastaví u Opelu Vivaro-e: Už v roce 2021 vyjede také elektrický Opel Combo-e.

„Opel bude elektrický,“ říká generální ředitel německé automobilky Michael Lohscheller. „Už v horizontu roku 2024 bude v každé modelové řadě Opelu alespoň jedna elektrická verze. Elektrické užitkové modely budou hrát stále důležitější roli především ve městech – jejich ideální využití bude v lokální přepravě osob a v zásobování zbožím. Proto jsem tak nadšený, že už v příštím roce budeme nabízet elektrické dodávky Vivaro-e a hned v následujícím roce 2021 i elektrické verze osobních modelů Opel Combo Life a Zafira Life a elektrickou dodávku Combo Van.“

Opel-Vivaro-e

Tři úspěšné generace: První Opel Vivaro vyjel v roce 2001

Nový Opel Vivaro-e otvírá další kapitolu úspěšné tradice německé značky, která začala už v roce 2001, kdy vyjel první Opel Vivaro „A“. Tento model, vyráběný až do roku 2014, byl k dispozici jako minibus, kombi, skříňová dodávka a podvozek s kabinou pro nástavby a přestavby. Opel dodal zákazníkům přes 650 000 vozů Vivaro „A“. V roce 2014 bylo uvedeno Vivaro „B“ druhé generace, kterých se do poloviny tohoto roku prodalo na 310 000 kusů.

Opel Vivaro „C“ třetí generace se v showroomech prodejců automobilů Opel objevilo jen před několika málo týdny. Multifunkční LCV model se nabízí ve třech délkách (4,60 m, 4,95 m a 5,30 m). V porovnání s předchozí generací má nové Vivaro o 200 kg vyšší užitečné zatížení (až 1400 kg) a může tahat přívěsy o hmotnosti až 2500 kg, což je o půl tuny více než doposud. Výhodou nového Vivara je i výška pouhých 1,90 m, což umožňuje vjezd do většiny podzemních skladů a garáží. Výrazně se zvýšil i cestovní komfort a bezpečnost – Vivaro má např. systém kontroly trakce IntelliGrip, couvací kameru se zorným polem 180 stupňů nebo příplatkový multimediální infotainment. Manipulaci s nákladem usnadňují i prvky, jako jsou elektricky ovládané boční posuvné dveře nebo průvlak do kabiny řidiče, který umožňuje přepravu velmi dlouhých štíhlých předmětů.

Je jen otázkou času, kdy elektrický Opel Vivaro začneme vídat na silnicích. Vyplatí se jak pro firmy vozící zboží na krátké vzdálenosti, tak například pro pronájem dodávek či obdobné služby.

Fotky: Opel

Komentovat