autíčka

Jak dlouho trvá nabití dětského elektrického autíčka nebo motorky a jaká je jejich výdrž?

Oblíbenou hračkou pro menší děti jsou elektrická autíčka, která mohou samy řídit. Když se ale nečekaně vybije baterie, ratolest se dokáže pořádně naštvat. Jak dlouho trvá nabití dětského elektromobilu a jakou dobu vydrží nabitý?

Jak dlouho se baterie nabíjí?

Klíčem k odpovědi na tuto otázku je vstupní napětí baterie a její kapacita (např. 6V/4,5Ah). Rovnou ale odpovíme, že k plnému dobití je obvykle potřeba několik hodin. Nejčastěji je elektrické auto pro děti vybaveno 6, 12 nebo 24 voltovou baterií.

Plné nabití 6 voltové baterie trvá asi 8 hodin, u 12 voltové a 24 voltové je to o něco méně, nicméně nejvhodnější je akumulátor nechat dobíjet přes noc, aby mělo dítko během dne o zábavu postaráno. Jen pozor, abyste jej ráno vypojili z nabíječky. Přebíjení totiž není vhodné a může snížit kapacitu baterie nebo ji dokonce zničit.

Zároveň dbejte na skutečnost, že 24 voltovou nabíječkou nelze nabíjet 12 voltovou baterii. Hrozí tím její zničení.

Jak dlouho vydrží plně nabitá baterie elektrického autíčka?

Opět záleží na parametrech baterie, ale také na způsobu používání hračky. Nejdéle samozřejmě vydrží vysokonapěťové baterie, ale rozdíly nejsou až tak markantní. Výdrž 24V baterie se pohybuje někde mezi 60 a 120 minutami, 12V zhruba 60 – 90 minut, kapacitně nejslabší 6V akumulátory pak obvykle poběží maximálně 60 minut. Tuto dobu ovlivňuje terén. Jezdí-li dítko po rovné ploše, zařídí si déle. V trávě nebo při jízdě do kopce se spotřebovává více energie, což negativně ovlivňuje provozní dobu autíčka.

Dalším faktorem, který snižuje výdrž, je stáří baterie. Její životnost můžete prodloužit správným zacházením, elektrická autíčka pro děti by neměla zbytečně jezdit v terénu, do kopce nebo příliš rychle. Dítěti ale budete tyto věci asi jen těžko vysvětlovat. Jak už jsme psali výše, baterii nepřebíjejte, což se také negativně projevuje na její životnosti.

Více na webu Bezvazbozi.cz, kde najdete dětská elektrická autíčka, motorky a další zábavu pro nejmenší.

Komentovat