přístrojovka

Jak jsem ušetřil na pojištění auta

Všichni víme, jak může být problematika pojištění auta komplikovaná, a je jedno, zda jde o povinné ručení nebo havarijní pojištění. Přitom stačí málo a vše proběhne hladce, rychle a navíc ještě za tu nejlepší cenu. Jak na to? To vám povím na následujících řádcích.

Ve spletité džungli pojištění se vyznají snad jen pojišťovací agenti. Tím já nejsem a ani jsem žádného nenavštívil. Beztak bych se od něj dozvěděl, že právě pojištění u něj vyjde nejlépe. Co mi ale nejvíce vadilo, bylo papírování a neustálé návštěvy pojišťoven. To už je naštěstí minulostí, v současnosti již není nutné chodit do kamenných poboček. Když je potřeba řešit povinné ručení, havarijní pojištění nebo třeba cestovní pojištění, vše se dá řešit online e-mailovou komunikací. Když jsem potřeboval zelenou kartu, ani pro ni jsem nikam nemusel, přišla poštou.

Povinné ručení pro Škodu Kodiaq

Jako svůj nový vůz jsem si vybral lehce ojetou Škodu Kodiaq. Už při výběru automobilu se na mě hrnuly zdánlivě výhodné nabídky dealerů, kteří se spoléhají na skutečnost, že se jim snížená cena automobilu vrátí během následujících let formou provize z prodaného vozu. V takovém případě je ale třeba připomenout, že pojištění je možné měnit. Nabídky povinného ručení pro Škodu Kodiaq se liší rozsahem a tím pádem i cenou. Jde o to, co chcete zahrnout do povinného ručení, a proto je dobré se orientovat podle rozsahu pojištění, které může obsahovat limit pojistného v rozsahu od základních 35 miliónů až po stovky miliónů, likvidaci vozu v případě totální škody, právní servis, asistenční služby, pojištění skel, úrazové pojištění, pojištění zavazadel a lze také samozřejmě uvažovat o havarijním pojištění.

Konečnou cenu ale zohledňují také další faktory. Není to jen stáří vozidla, ale i region, ve kterém je provozováno, dále zda se jedná o vůz pro čistě osobní užití nebo pro podnikání. Prostě vše, co ovlivní zátěž samotného vozu. U Kodiaqu se cena povinného ručení pohybuje od tří do devíti tisíc.

Já jsem se s povinným ručením dostal na spodní cenovou hranici. Jak? Odpověď je jednoduchá a jmenuje se Kalkulačka pojištění. Tato webová aplikace jednoduše porovnává ceny povinného ručení, a tak při hledání ideální pojistky nemusíte trávit hodiny srovnáním složitých ceníků pojišťoven. Správnou odpověď dostanete za pár minut!

Úvodní foto je ilustrační. Zdroj: Pixabay

Komentovat