Moderní vozy v dnešní době nabízejí ve svých výbavách také zabezpečovací systémy. Ty by měly ochránit vozidlo před cizím vniknutím. Profesionální zloději však bývají dobře vybaveni, a tak si s mnohými z těchto systémů dokáží v krátkém čase poradit. Automobily dnes nabízejí vymoženosti jako startování bez nutnosti zasunout klíč do spínací skříně, které však může být rovněž potenciálním bezpečnostním rizikem. Obecně více elektroniky a softwaru znamená vyšší riziko bezpečnostních děr, kterými lze potenciálně obejít zabezpečení vozu.
Zabezpečení musí být robustní
Když se dostane zloděj k takto moderně vybavenému autu, je potřeba, abychom mu vloupání do vozu co nejvíce znesnadnili. Asi žádný systém není stoprocentní, ale na ty nejznámější, které používají výrobci, mají zloději známé páky. Můžete ale vyzkoušet také alternativní zabezpečení auta za skvělou cenu, které obecně mívají vyšší šanci na to, prodloužit dobu, než se zloděj do auta dostane. Popřípadě to může zloděj i vzdát, nebude-li tedy se systémem obeznámen, protože jej obvykle nemůže předpokládat. Alternativní alarmy se vyznačují vlastnostmi jako:
- Komunikace na nestandardních frekvencích
- Silné šifrování
- Vzdálená lokalizace přes GPS
Už samotná schopnost komunikovat s dálkovým ovladačem na jiných než běžně používaných frekvencích, znamená vyšší odolnost proti rušičkám a čtečkám kódu z dálkového ovladače. A pokud by se to přece jen podařilo, je zde silné šifrování. Kromě již uvedeného je možno třeba blokovat nastartování vozu i při krádeži originálního klíče.
Komfort na vyšší úrovni
Alternativní zabezpečovací systémy také mívají propracované mobilní aplikace. Přes váš smartphone tak můžete být neustále v kontaktu s vozem. Mimo jiné vám to umožní využívat funkci pracující jako komfortní nezávislé topení do auta. Lze toho docílit díky schopnosti komunikace s vozem na dálku právě prostřednictvím telefonu a dálkového startu. Nemusíte tak mít drahé nezávislé topení, ale jednoduše stejného efektu docílíte nastartováním vozu na dálku.
Úvodní foto: Pixabay