škoda scala

Je nová Škoda Scala nejlepší vozidlo z tuzemských dílen?

Česká republika a její obyvatelé se celosvětově proslavili nejen jako líheň výtečných hokejistů či místo, kde dochází k vaření toho nejchutnějšího piva. Obrovské míře pozornosti se našemu malému státu dostává také díky tomu, že se u nás nachází jedna opravdu významná společnost vyrábějící automobily s názvem Škoda. 

To se nedávno opět potvrdilo ve chvíli, kdy byla veřejnosti představena nová Škoda Scala, která je v mnoha ohledech zcela revolučním počinem. Na rozdíl od všech předešlých modelů totiž přináší snoubení moderních technologií, elegantního designu a bezpečnosti už ve svém základním provedení. Pojďme si proto jednotlivé komponenty vozidla rozebrat do detailu.

Škoda Scala vás na první pohled dostane

Když se na Škodu Scala poprvé zadíváte, určitě vám neuniknou její štíhlé linie podporující dynamickou krásu celého vozidla. Vaše nadšení má na svědomí sportovní studie VISION RS, kterou se architekti nového automobilu z dílny Škoda inspirovali. Jistě vás oslní také detaily v podobě LED svítilen v přední i zadní části. Dále si určitě všimnete jedné zásadní změny, kterou představuje přítomnost prostého nápisu „ŠKODA“ namísto kulatého loga.

škoda scala

A základní výbava? Ta je v mnoha ohledech naprosto nadstandardní, což způsobuje i fakt, že začíná na stupni Ambition. Nová Škoda Scala vám tedy kromě dosud zmíněných ladných křivek a elegantních sportovních proporcí přináší ve své nejméně košaté verzi také další bonusy jako:

  • 16“ ocelová kola
  • klimatizaci
  • asistenta rozjezdu do kopce
  • asistenta hlídání jízdních pruhů
  • palubní počítač
  • kotoučové brzdy na všech čtyřech
  • infotainment
  • tempomat a mnohé další

Kolik tato „hračka na čtyřech kolech“ vlastně stojí?

Cena námi popsaného vozidla se samozřejmě liší podle toho, jakou výbavu či motor zvolíte. Výbavové stupně jsou dostupné ve dvojím provedení, výčet motorů se zastavil na čísle 4. Ceník Škody Scala startuje na částce 394 900 Kč, za níž získáte vozidlo s výbavovým stupněm Ambition, 1.0 TSI motorem o výkonu 85 kW a šestistupňovou manuální převodovkou.

Foto: Škoda Auto

Komentovat