Škoda Fabia Scoutline

Jak nejrychleji prodat vůz

Prodej automobilu může být celkem komplikovanou a zdlouhavou záležitostí. Jestliže nechcete na peníze čekat, než se najde zájemce, a zároveň se chcete vyhnout složitému papírování, máme pro vás tip.

Co potřebujete vědět o rychlém výkupu automobilů

Výkup aut Praha, to je sázka na jistotu. Bez zbytečného otálení vykupují i starší vozy, auta s propadlou státní technickou kontrolou, veterány i vraky. Pro vůz si přijedou, vyřídí za vás papírování a peníze dostanete hned a na ruku. Nezáleží na tom, zda se jedná o osobní, stavební nebo užitkové vozidlo, zkrátka zadejte nabídku a velmi rychle se dozvíte částku, kterou byste mohli za vůz dostat. Nabízet je možné i vozidla zatížená úvěrem.

Výsledná cena se odvíjí od stáří vozu, počtu najetých kilometrů, počtu majitelů, technického stavu, ale také skutečnosti, zda byl vůz zakoupen v České republice nebo v zahraničí. Dalším důležitým parametrem je samozřejmě servisní knížka, dále se hledí i na doklady z STK a podobně.

Náš tip: Výkup neprobíhá jen v Praze – zkuste výkup aut Plzeň.

Jak probíhá výkup

Jakmile zadáte nabídku, bude vás kontaktovat pracovník výkupu a domluvíte se na předání vozidla. To proběhne bleskově, zpravidla do 24 hodin. Pokud nebude na autě nalezena žádná předem nehlášená závada, dostanete v hotovosti částku zhruba odpovídající předešlé nabídce, přičemž veškeré papírování bude zařízeno za vás.

Nejžádanější vozy

Tradičně nejžádanější vozy k výkupu jsou modely od tuzemské značky, přičemž žebříčku vévodí Škoda Octavia Combi, následovaná Fabií a Superbem. Hlad je ale i po mladoboleslavských SUV a koncernových modelech od Volkswagenu nebo Seatu. Popularitě se také těší značka Hyundai a překvapivě i prémiovější německé značky, jako je BMW či Mercedes-Benz. Nicméně tento přehled je pouze orientační. Jak se říká, vše má svého kupce, a to platí v automobilovém průmyslu dvojnásobně.

Komentovat