autovrak

Jak rychle prodat vrak za hotové?

Chcete prodat auto na náhradní díly, mít peníze co nejdříve v ruce a hotově? Pak pro vás máme tip, jak se co nejrychleji vraku zbavit a ještě z něj získat finanční prostředky, které třeba mohou přispět na koupi nového vozu.

Jde to snadno!

Udržovat si ve vlastnictví automobil, který je nepojízdný a ani nemá vidinu zhodnocení v budoucnosti coby veterána, není zrovna nejekonomičtější. Takový automobil nejenže zabírá místo, ale především se snižuje jeho hodnota, přičemž za něj stále musíte hradit poplatky za povinné ručení. Útěchou je pouze skutečnost, že auto, které již nechcete používat, lze udržet bez nutnosti plateb pojišťovně tak, že odevzdáte registrační značky do depozitu na dopravním úřadu. Vůz ale nesmí stát na veřejné komunikaci.

Jestliže se rozhodnete automobilu zbavit a prodat jej na náhradní díly, nejrychlejší způsob, jak za něj dostat peníze v hotovosti, je služba „Za hotové“ (www.zahotove.cz). Pro vrak si přijedou do 24 hodin od kontaktování kamkoliv po republice a ihned po podpisu kupní smlouvy vám vyplatí peníze na ruku. Částka se samozřejmě odvíjí od stavu vraku a využitelnosti jeho náhradních dílů, případně záleží na aktuální poptávce.

K tomu, abyste vůz takzvaně ekologicky zlikvidovali, což v praxi znamená jeho předání na vrakoviště či firmě, jako je „Za hotové“, stačí předložit pouze občanský průkaz a doklady o vozu. Následně dostanete potvrzení o likvidaci a automobil pak jen odhlásíte na příslušném úřadu a také zrušíte povinné ručení. Zároveň lze takto jednoduše vyřadit z provozu i firemní vozy.

Prodej automobilu na náhradní díly je jednoduchý a rychlý proces. Nejenže z vašeho starého vozu získáte peníze, ale zároveň dáte šanci náhradním dílům, které lze ještě využít v jiných automobilech.

Komentovat