lada

Našli jsme 3 nejlepší sleepery v reálném provozu

Sleeper neboli spáč je označení pro vůz, který naštve každého majitele nablýskaného sporťáka. Na první pohled zcela obyčejný, tuctový, často i starý automobil skrývající pod kapotou hromadu koní, dokáže na semaforech rozdrtit většinu králů silnic. Našli jsme sleepery, které ve skutečném provozu rozsekají na kusy supersporty nebo hothatche.

Lada vs. Porsche 911

Jedete si celkem svižně v Carreře GT2 a na paty se vám lepí Žigulík. Přidáte, vjedete do levého pruhu a myslíte si, že jste se otravy ve staré ruské káře zbavili. Jenže najednou se zjeví vedle vás a vy mu nestačíte. Masakr. Co má tahle kraksna asi pod kapotou? Podle majitele je to motor z Nissanu Silvia S14 240SX, a to už je pořádná porce výkonu.

Nissan Skyline vs. Audi 80

Norská dálnice. Nabušený čtyřsetkoňový Nissan Skyline vs. staré Audi 80, které je dnes k vidění spíše na vrakovištích. Jenže tohle není obyčejné Audi z osmdesátých let a majitel Nissanu měl co dělat, aby jej předjel.

Mercedes-Benz E55 vs. Škoda Octavia

Škoda Octavia druhé generace není ani ve verzi RS žádný supersport, a tak je nám záhadou, co měl frajer ve videu pod kapotou. Zřejmě nejvýkonnější RS 2,0 TFSI, ale i tak by měl být Mercedes řady E v úpravě od AMG vždy rychlejší. Jenže o to ani tak nejde. Na tomto videu je nejvtipnější fakt, že záměrem bylo natočit závod dvou éčkových AMG Mercedesů. Oba jedou po dálnici v levém pruhu něco kolem 220 km/h a najednou se za nimi objeví Octavie. Výsledek stojí za palec nahoru.

Úvodní foto: Ilustrační z Pixabay

Komentovat