Renault Grand Kangoo

Renault uvádí na český trh zcela Nové Grand Kangoo

Renault Kangoo je již 25 let průkopníkem v segmentu vozů typu combispace (MPV pro volný čas), který se svým designem, praktičností a vůbec prvními posuvnými bočními dveřmi ve své třídě neztratil krok s dobou a zůstal typicky inovativní.

Jde také o jedinečný příběh úspěchu: Renault prodal více než 4,4 milionu vozů Kangoo v 50 zemích světa a elektrická verze je nejprodávanějším vozem ve svém segmentu již od roku 2011. Kangoo představuje to nejlepší z obou světů: vůz pro rodiny s elegantním designem a prostorností a vůz pro profesionály, zejména díky svému zavazadlovému prostoru a robustnosti.

Modelová řada Renault Kangoo, která se v průběhu let neustále vyvíjela a inovovala, nyní zahrnuje delší verzi Grand Kangoo.

Renault Grand Kangoo

Grand Kangoo, všechny silné stránky modelu Kangoo, veškeré inovace a ještě více prostoru

Zcela nové Grand Kangoo je stejně praktické jako standardní verze a je vybaveno veškerou bezpečnostní výbavou a komfortními prvky:

 • Ve druhé řadě jsou 3 samostatná sedadla a ve třetí řadě 2, na které se pohodlně usadí 7 dospělých osob a vozidlo je prostornější než jakékoli jiné ve své kategorii;
 • Nejlepší prostor pro kolena cestujících ve 3. řadě ve své třídě (164 mm).
 • Více než 58 litrů přístupného úložného prostoru, včetně posuvné schránky Easy Life a odkládacích přihrádek pod podlahou ve 2. řadě.
 • Zavazadlový prostor o objemu 500 litrů v sedmimístné verzi, který lze rozšířit až na 3750 litrů po vyjmutí zadních sedadel a sklopení sedadla spolujezdce vpředu
 • 5 „skutečných“ nezávislých zadních sedadel, posuvných, sklopných a vyjímatelných, umožňujících nepřeberné množství konfigurací sedadel.
 • Délka ložné plochy až 3,11 m při sklopeném sedadle spolujezdce.
 • 14 jízdních asistentů, včetně autonomního řízení 2. úrovně, pro zvýšení bezpečnosti.

Stejně jako u modelu Kangoo zaujme interiér palubní deskou z broušeného tmavého dřeva, pohodlnou kabinou a vylepšenou ergonomií. Přístrojová deska byla vylepšena tak, aby obsahovala specifické údaje I pro E-Tech pro elektrickou verzi.

Přístup do 3. řady usnadňují 2 široké posuvné dveře o šířce 83 cm (+18 cm oproti modelu Kangoo), nízké prahy a sklopná sedadla ve 2. řadě. Praktické pro usnadnění nastupování a vystupování dalších cestujících (dospělých nebo teenagerů) nebo pro usazení dítěte do autosedačky upevněné pomocí úchytů isofix.

Grand Kangoo lze použít k jakémukoli účelu. Standardně se dodává s prosklenými zadními dveřmi, ale je možné mít také zadní dveře otevíratelné do stran (180 stupňů) s prosklením 2/3-1/3 pro snadný přístup do zavazadlového prostoru, zejména tam, kde je omezena výška.

Renault Grand Kangoo

Velký vnitřní prostor je ideální pro rodiny, které hledají 7 velkých sedadel pro velmi pravidelné používání, a dokáže pojmout cestující všech velikostí v maximálním pohodlí. Vozidlo nabízí 5 sedadel s isofixem, ergonomické sezení pro děti v dětských sedačkách, podsedácích nebo nouzovou přepravu, přičemž je schopno pohodlně pojmout 7 dospělých cestujících se snadným posunem každého sedadla a možností změny uspořádání sedadel (např. 2/2/2), která cestujícím ještě více usnadní cestování.

Spalovací verze

Model bude k dispozici také se dvěma spalovacími motory, které splňují nejnovější emisní normy (Euro 6E):

 • 130 k benzínový motor s manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou EDC, všestranný, dynamický a úsporný i se 7 osobami na palubě.
 • vznětový motor o výkonu 95 k, ve spojení se šestistupňovou manuální převodovkou, efektivní a úsporný.

Zcela nová modelová řada Renault Grand Kangoo bude zahrnovat dvě verze, které budou přesně odpovídat přáním a potřebám zákazníků:

 • Equilibre pro místní a lokální správy nebo taxislužby, které chtějí poskytovat služby osobní dopravy, pohodlné a hospodárné;
 • Techno pro rodiny a živnostníky, kteří chtějí nekompromisní komfort a bezpečnostní standardy spolu s osobitým designem s praktickými prvky, jako jsou střešní lišty pro snadnou instalaci střešního boxu.

Grand Kangoo je od úrovně Equilibre standardně vybaven automatickou dvouzónovou klimatizací, elektrickým ovládáním zadních oken, zadní parkovací kamerou, zadními parkovacími sensory, 8” multimediální obrazovkou easylink a připojenými službami a možností zrcadlení smartphone.

Renault Grand Kangoo

Verze E-Tech 100% elektrické

Během léta bude taktéž uvedna verze elektrickým pohonem. Bude vybaveno ovým lithiumiontovým akumulátorem o kapacitě 45 kWh (plně využitelných). Baterie má 8 nezávislých a snadno opravitelných modulů a poskytuje motoru dojezd až 265 km podle normy WLTP – což je dostatečná hodnota pro většinu každodenních jízd při nejlepších nákladech na vlastnictví a používání.

Pokud zastavíte na 10 minut u 80kW DC nabíjecího bodu, můžete získat až 80 km dojezdu. Na baterie je poskytována záruka na 8 let nebo 160 000 km. Během této doby jsou bezplatně vyměněny, pokud jejich kapacita klesne pod 70 % jejich stavu (SoH).
Zcela nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický je poháněno motorem o výkonu 90 kW s okamžitě dostupným točivým momentem 245 Nm, takže jezdí plynule za všech situací. Pro optimalizaci dojezdu můžete přepnout jízdní režim na Eco, který omezí výkon na 56 kW a omezí rychlost vozidla na 110 km/h.

Můžete také zvolit některý ze tří režimů rekuperačního brzdění:

 • Plachtění (B1) zajišťující omezenou rekuperaci, které nejlépe funguje na volně průjezdných dálnicích a rychlostních silnicích;
 • Jízda (B2), výchozí režim rekuperace pro různé situace (reakce po zvednutí nohy z brzdového pedálu je podobná jako u vozidla se spalovacím motorem);
 • Brzda (B3) pro maximální rekuperaci, která nejlépe funguje v dopravních zácpách a na horských silnicích.

Konvenční hydraulický brzdový systém je spojen s adaptivním rekuperačním brzdovým systémem ARBS (Adaptative Regenerative Braking System).

Různé kombinace mezi trakčními a brzdnými režimy doplňují až šest různých jízdních stylů, které optimalizují komfort a dojezd v závislosti na stylu jízdy a dopravních podmínkách.

Renault Grand Kangoo

Veškeré informace o zvoleném jízdním režimu, řízení elektrické energie a asistenčních systémech řidiče lze zobrazit na volitelném 10palcovém, plně digitálním a přizpůsobitelném barevném přístrojovém panelu. Pro maximalizaci dojezdu po celý rok je nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický vybaveno regulovanou dvouzónovou klimatizací s tepelným čerpadlem, která v zimě interiér vyhřívá a v létě ochlazuje na stejném principu jako reverzibilní klimatizace. Systém vytápění zachycuje kalorie mimo vozidlo a přenáší je do něj a systém chlazení odebírá kalorie z prostoru pro cestující a uvolňuje je mimo něj.

Tepelné čerpadlo pracuje optimálně při teplotách mezi -15 °C a +15 °C. A kromě toho, že zajišťuje prvotřídní klimatizaci, zachovává až 30 km dojezdu navíc, protože nevyhřívá prostor pro cestující výhradně prostřednictvím topných odporů, které čerpají energii z trakční baterie!

A konečně, zcela nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický je vybaveno volitelným výhřevem čelního skla, předních sedadel a volantu pro větší pohodlí v zimě, které má jen nepatrný vliv na baterii.

Zcela nové Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický se dodává se dvěma typy nabíječek:

 • 22 kW AC rychlonabíječka, která nabije baterii z 15 % na 80 % za 2 hodiny a 40 minut;
 • 22 kW AC – DC 80 kW nabíječka (standardní) pro dosažení dojezdu 170 km za 27 minut.

Tato nabídka nabíječek pokrývá celou škálu požadavků uživatelů zcela nového modelu Grand Kangoo.

Spolu s nabíječkou o výkonu 22 kW je baterie vybavena kapalinovým chladicím systémem a elektrickým odporovým výhřevem, který udržuje správnou teplotu, a tím zachovává její dojezd a zkracuje dobu nabíjení.¨

A konečně, prostřednictvím aplikace MyRenault pro chytré telefony nebo multimediálního systému Renault Easy Link (standardní výbava) obsahuje zcela nový Grand Kangoo E-Tech 100% elektrický specifické připojené služby, jako např:

 • plánované nabíjení baterie a vzdálené sledování stavu baterie;
 • plánované předehřívání nebo chlazení prostoru pro cestující;
 • pomoc při vyhledávání nabíjecích stanic na trase;
 • pomoc při vyhledávání cílů, kam můžete dojet se zbývajícím nabitím baterie.

Fotky: Renault Group

Komentovat