silnice

Splněný sen dvou fanoušků aut: nový portál pro sdílení zajímavých silnic

Po roce příprav se spouští nová webová aplikace na sdílení zajímavých silnic a míst pro milovníky aut. Fanouškovský projekt a splněný sen dvou dlouholetých kamarádů se vám představuje.

Začátek jara si autoři pro spuštění nevybrali náhodou. Automobilová sezóna se pomalu rozjíždí a každý fanoušek aut s prvním hezkým počasím zapřemýšlí, kam by mohl vyrazit. A proto vznikl portál Driversroads.com. Je to místo, kde mohou fanoušci aut načerpat inspiraci a kam vytáhnout svoje plechové miláčky. Obsahuje nejenom nejlepší silnice, ale i místa jako auto vyhlídky nebo zajímavá místa na fotku auta.

Zajímavé silnice se dneska nejčastěji sdílí ve skupinách na Facebooku nebo na fórech, ale to prostě není ono. Je pracné vytvořit a vložit mapu, nelze tam pořádně vyhledávat a tak podobně. Jednoduše, tak dlouho jsme podobnou aplikaci hledali, až jsme si jí museli vytvořit sami,“ říká s úsměvem autor nápadu Jakub Krchov.

Hlavní částí aplikace je stránka Atlas, na které uživatel najde mapu se zvýrazněnými záznamy. Možnost vyhledávat, řadit a filtrovat přináší podstránka Databáze, což je v podstatě takový seznam záznamů. Prohlížet silnice a místa může uživatel bez přihlášení. Pro přidávání a komentování je nutná registrace, která je samozřejmě zdarma.

V tuto chvíli je v aplikaci kolem padesáti silnic a míst po ČR, ale autoři věří, že číslo rychle poroste. Když se bude dařit, do budoucna plánují i další aplikace například pro kompletní správu záležitostí kolem plechových miláčků jako jsou náklady, servis nebo technické kontroly.

Úvodní foto: Pixabay

Komentovat