Jeep Renegade

Továrna Melfi se připravuje na výrobu nového plug-in hybridního modelu Jeep® Renegade

Italská továrna skupiny FCA v Melfi zahájila přípravy na výrobu nového plug-in hybridního elektrického modelu Jeep®Renegade, jehož uvedení na trh je naplánováno na začátek roku 2020. Renegade PHEV bude vyráběn spolu s modely Jeep®Renegade a Fiat 500X se spalovacími motory ze současné produkce továrny Melfi.

Předvýrobní série Jeep Renegade PHEV je naplánovaná na rok 2019. Investice do uvedení nové motorizace přesahují 200 milionů eur a zahrnují také zaškolení všech pracovníků na novou technologii. Modernizované budou rovněž další provozy podílející se na výrobě této novinky.

„V současné době se v italské továrně Melfi vyrábí více než 742 000 modelů Renegade. Továrna Melfi i model Renegade jsou ideálními kandidáty pro zavedení technologie PHEV, která dále posílí nabídku velmi úspěšné řady Renegade“, řekl Pietro Gorlier, provozní ředitel značky Jeep®pro region EMEA.

Jeep Renegade

Na FCA Capital Markets Day 1. června 2018 byl finanční komunitě představen obchodní plán na období 2018–2022, který elektrifikaci vidí jako jeden z nejdůležitějších cílů nové strategie. Dosavadní investice vedly k vytvoření portfolia technických řešení, která skupině FCA umožní splnit regulační předpisy v jednotlivých regionech prodeje. Současně bude tato technologie použita pro posílení silných stránek jednotlivých značek.

Renegade PHEV je dalším krokem skupiny FCA při zavádění elektrifikace, jež následuje po uvedení minivanu Pacifica PHEV a technologie mild-hybrid e-Tporque pro pick-up Ram 1500 ze začátku letošního roku. Do roku 2022 nabídne FCA v různých globálních architekturách celkem 12 elektrických systémů pohonu (BEV, PHEV, full-hybrid a mild-hybrid). Těmito systémy bude vybaveno třicet různých modelů.

Foto: Jeep

Komentovat