TrueCam M5 WiFi

Autokamera, kterou usadíte v mžiku a natočí perfektní video

Časy, kdy jste museli složitě kameru instalovat do auta, jsou dávno pryč. Dnes stačí upevnit držák autokamery poblíž zpětného zrcátka, aby nebránila řidiči ve výhledu, což je vlastně podmínka jejího používání. Kameru pak jen nasadíte a můžete vyrazit. Po skončení jízdy kameru snadno vyjmete – tak to velí trend dnešní doby. Easy a comfortible.

To je případ i autokamery TrueCam M5 GPS WiFi. Její držák přilepíte na okno a napájecí kabel – pokud ho nelze vést pod stropním polstrováním a kolem A sloupku karoserie – vedete k napájecí zásuvce tou nejvýhodnější cestou pomocí s kamerou dodaných nalepovacích držáků. Kameru pak jednoduše umisťujete do držáku.

Snadnější to snad už ani být nemůže

Žádné šroubování nebo zaklapávání do zámku. Kameru přiblížíte a magnetický držák si ji sám navede do správného místa a propojí i všechny kontakty, spustí se záznam. Můžete vyjet s vědomím, že pro případ potřeby máte nahranou celou cestu. Výrobce TrueCam vymyslel i další vymoženost, která vám usnadní umístění volitelného polarizačního filtru na objektiv kamery – opět pomocí magnetu! Tím získáte čistý obraz prostý jakýchkoli odrazů třeba z osvětlené palubní desky.

TrueCam M5 WiFi

A ještě jednou magnet v akci: při používání GPS modulu i tento přicvaknete k okennímu držáku a máte tím k dispozici přesný údaj o poloze a rychlosti, které se ukládají spolu s videem na paměťovou kartu. S GPS modulem můžete navíc využít databázi zhruba 40 tisíc stacionárních radarů po Evropě. 

A když jsme u záznamu, ten se provádí ve Full HD rozlišení 1920 × 1080 (1080p) a se snímkovou frekvencí až 30 snímků za sekundu. Díky tomu jsou registrační značky aut, které jedou před vámi nebo vás míjejí, čitelné pro případ potřeby. Kamera má úhel záběru 150° a dobře vykresluje snímané scény, reaguje díky funkci WDR i na rychlé změny světla, které nastávají typicky při vjezdu a výjezdu do/z tunelu nebo pokud je část cesty osvětlena druhá ne (jízda v noci; ve městě, kde budovy vrhají stín). A díky nově provedené optice autokamery je záznam i v noci vynikající. 

Co se týče ovládání, autokameru můžete snadno ovládat pomocí tlačítek vedle dvoupalcového displeje s bezvadným podsvícením. Výhodou související s použitím malého displeje, je kompaktnost provedení, takže zvenčí kamera nedráždí pozornost zlodějů. Pokud je připojen GPS modul, během jízdy může zobrazovat vaši aktuální rychlost, polohu a upozornění na stacionární radary. Ovládací tlačítka vystupují nad povrch těla přístroje a jsou snadno nahmatatelné, takže je nemusíte hledat očima a ztrácet přehled nad řízením. Jako vše, chce to trochu cviku, ale důležité činnosti, třeba jako je zachycení snímku během nahrávání nebo označení právě nahrávané sekvence jako nesmazatelné, je pak dílem okamžiku. Záznam na kartu se provádí do smyčky, kdy se nejstarší neoznačený záznam smaže a nahradí nejnovějším, pokud se kapacita paměťové karty blíží k nule. 

TrueCam M5 WiFi

Kameru lze ovládat i s pomocí aplikace, dodávané výrobcem samozřejmě i v češtině, z mobilního telefonu nebo tabletu. Snadno tak přes Wi-Fi v kameře, se kterým mobil spárujete, můžete provádět různá nastavení nebo ukládat zaznamenaná videa, přehrávat je – a podobně. Data dodávaná přes aplikaci z kamery si pak rozumí s Google Maps, kde si můžete nechat vykreslit projeté trasy včetně podrobností, jako je třeba rychlost v jednotlivých úsecích.

Kamera kromě jiného díky senzoru pohybu může nahrát sekvenci včetně zvuku, i pokud je motor vypnutý. V napájecí zásuvce auta však musí zůstat napětí. Záznam kamery pak může aktivovat náraz do vašeho vozu na parkovišti. Lze spustit i časosběrný záznam, který v nastavitelných intervalech snímá dění kolem vašeho vozu. 

Samozřejmostí je možnost automatického nastavení jasu displeje podle okolních podmínek, případně jeho úplné vypnutí. Autokameru lze využít třeba i jako svítilnu, což je maličkost, která ale potěší třeba při nočním dolévání kapaliny do ostřikovače. Další chvályhodná maličkost je sáček pro přenášení kamery. Hodí se pro lepší ochranu displeje. A nakonec oceňujeme skvěle zpracované stránky podpory od výrobce, kde seženete úplně všechny informace, které kdy můžete potřebovat. 

TrueCam M5 WiFi

Co byste měli vědět

Je vhodné používat hbitou microSD kartu s kapacitou do 64 GB nejméně rychlostní třídy 10 (Class 10) a předem si zjistit, zda je použití autokamery v zemi, do které jedete, vůbec povoleno. V některých zemích ji totiž nesmíte mít ani v kufru auta. U nás rozhoduje – v případě nehody – o použití záznamu jako důkazního materiálu vyšetřující.

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné autokamery, podívejte se určitě na e-shop Electro World. Zde najdete nejen autokamery, ale i další zajímavý sortiment související s vybavením do auta, jako jsou třeba autoreproduktory např. Mac Audio Edition 213 nebo autozesilovače, např. Alpine BBX-F1200. Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 19 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat.

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Electro World je nyní dostupný ve všech regionech České republiky a po spojení s K+B Expert budou mít zákazníci do prodejen ještě blíže.

1 komentář: „Autokamera, kterou usadíte v mžiku a natočí perfektní video

  1. Tak aspon ze nove kamery TrueCam jiz podporuji vetsi SD karty, starsi podporovaly jen 32 GB, coz je opravdu malo…

Komentáře nejsou povoleny.