autokoberec

Jak správně vybrat koberce do auta a čím se při jejich výběru řídit

Jezdíte pravidelně autem? Pak možná víte, jakou důležitost hraje výběr toho správného autokoberce. Nezáleží pouze na jeho tvaru, který by měl perfektně kopírovat podlahu automobilu, ale rovněž na materiálu a odolnosti. Čím se při výběru autokoberců řídit a proč preferovat ty na míru?

Koberce na míru

Přemýšlíte, že byste si pořídili univerzální autokoberce? Raději vsaďte na ty na míru. Proč? Skvěle padnou do vašeho interiéru, jsou vyráběny z kvalitnějších materiálů a při jízdě se nebudou nikam hýbat. Každá značka má specifické míry podlahy pro své modely, proto do auta značky Škoda tak například koupíte koberce Octavia, Fabia, Kodiaq, Karoq a další.

Gumové versus textilní

Výhodou gumových autokoberců je, že se skvěle čistí, a pokud jsou špinavé například od soli nebo je něčím polijete, můžete je jednoduše omýt. Textilní koberce ovšem dodají vašemu autu luxusnější vzhled. Jejich zřejmou nevýhodou je ale obtížnější čištění – písku a kamínků se zbavíte pomocí vysavače, ale skvrny od soli a rozlitých nápojů budete dostávat dolů o něco hůř. Jestliže se nemůžete rozhodnout, pořiďte si oba druhy a střídejte je. V letních měsících používejte textilní a s přechodem na zimní pneu změňte i autokoberce.

2D versus 3D

Věděli jste, že co se gumových koberců týče, vyrábí se ve variantách 2D a 3D? Jaký je mezi nimi rozdíl? 2D koberce jsou základní, jednoduché, klasické a oproti 3D koberečkům levnější. Ovšem při jejich pokládání zjistíte, že nesedí zcela dokonale a jednoduše pod ně může něco zatéct. Oproti tomu 3D koberce jsou měkčí, snadno se pokládají a perfektně sedí, takže vám pod ně jen tak něco nezateče. Je tedy zcela na vás, jestli zvolíte koberce Passat, Audia A4, Ford Kuga, Peugeot Partner a mnoho dalších ve 2D nebo 3D.

Doufáme, že jsme vám vybírání koberců do auta usnadnili a vy teď máte jasno v tom, který si pořídit.

Zdroj úvodního obrázku: {Josfor} / Shutterstock.com

Komentovat