pneumatiky

I na celoročních pneumatikách se dá jezdit kvalitně

Pořízení pneumatik je investicí na několik let. Vyplatí se tak promyslet, po které variantě motorista sáhne. Jednoduchou možností, která lidem ušetří nejenom čas, ale i peníze, je celoroční obutí. Je však nutné zamyslet se nad tím, v jakém terénu a jak často jsme účastníky silničního provozu. Neměli bychom zapomínat ani na povinné ručení, které vám v případě sjetých pneumatik může snížit vyplacené pojistné.

Bez nutnosti přezouvání a skladování

Obrovskou výhodou celoročních pneumatik je vyhnutí se pravidelnému přezouvání kol. Pneumatiky se dají využívat jak v letním, tak v zimním období. Na paměti byste ale měli mít, že se nehodí do každého počasí a terénu. Pro zajištění 100% bezpečnosti nejsou rozhodně tou pravou volbou do zimního horského prostředí. V místech, kde jsou ale pouze mírné zimy, by s takovými koly rozhodně neměl být problém.

Díky jejich využívání se také nemusíte starat o to, kde druhou čtveřici pneumatik uskladníte. Celoroční obutí je nazuto na autě a další je pořizováno až v období, kdy je skutečně potřeba. Automaticky vám tak odpadá starost hledat prostory na skladování letních, či zimních variant.

Nákup před zimou

Kvalita celoročních pneumatik může být sice vysoká, i přesto se ale velmi často stane, že jsou vcelku rychle sjety pod zákonný limit. A to především proto, že jsou oproti ostatním variantám využívány bez přestávky po dobu celého roku. Právě proto se hodí kupovat je před zimou. Tedy v době, kdy musí být vzorek hlubší než přes letní období.

Ani zimní, ani letní

Výhody, které jsou patrné především v časové a finanční nenáročnosti, jsou vykoupeny jejich funkčností. Bez debat je jasné, že celoroční pneumatiky nedosahují takové funkčnosti, jako typ určený přímo na letní a zimní počasí. V zásadě ale platí, že jsou dobrým kompromisem. A to především pro ty řidiče, kteří se nevyžívají v extrémně rychlé jízdě a nejsou účastníky silničního provozu velmi často.

Ekologičtější varianta pneumatik

Množství lidí, kteří pro svůj automobil preferují spíše celoroční obutí, je stále více. Nehodí se sice do extrémního zimního počasí, jejich výhodou je však ekologičnost zajišťující šetrnější zacházení se životním prostředím a šetření času i peněz.

Úvodní foto: Pixabay

Komentovat