dopravní značky

Dopravní značky a jejich důležitost

Pokud bychom si měli představit svět bez dopravního značení, asi bychom se v něm báli vůbec vstoupit na silnice. Řidiči jsou i dnes natolik nezodpovědní, že na jejich význam často nehledí, takže úplná absence těchto pomocníků by napáchala ještě daleko větší množství škod nejen na majetku. Právě proto by určitě stálo za to, se dopravním značkám jako takovým věnovat prostřednictvím tohoto článku, co říkáte?

Druhy dopravních značek

Ať už jedete po jakékoli veřejné komunikaci, nebo parkujete před supermarketem, vždycky pod koly uvidíte vodorovné dopravní značení, které má za úkol stanovit jasné mantinely, v nichž se jako řidiči smíme pohybovat. Zároveň nám udávají i další úkony, jež smíme provádět jako například předjíždění nebo odbočování. Jejich význam je tedy skutečně nezměrný.

dopravní značky

Neméně důležitou součástí silničního provozu jsou také značky druhého typu, které nás informují o zákazech, příkazech, výstrahách, úpravách přednosti a dalších skutečnostech. Svislé dopravní značky toho mají na starost skutečně hodně. Pokud si tedy nejste v jejich jednotlivých funkcích dostatečně jisti, rozhodně byste si měli doplnit mezery ve vzdělání.

dopravní značky

Speciální pomůcky silničního provozu

Mezi dopravní značení se samozřejmě řadí také speciální pomůcky, kterými jsou například zpomalovací prahy. Ty mají za úkol donutit řidiče sundat nohu z plynu na místech, kde je to skutečně potřeba. Dále se pak setkáváme také s parkovacími zábranami, které zamezí nepovolaným osobám a jejich vozidlům vjezd na soukromá parkoviště. Doprava a účastníci silničního provozu jako takoví zkrátka musejí být nějakým způsobem řízeni, jinak by neustále docházelo k neštěstím. Můžeme tedy děkovat společnostem, které se výrobou, distribucí a instalací dopravních značek zabývají.

Fotky: Pixabay/AZznacky

Komentovat