autobazar

Jak postupovat při převodu auta na jiného majitele

V současné době se již vůz neodhlašuje od původního majitele a nepřihlašuje se na nového. Postup je daleko jednodušší, přesto je potřeba vědět, jak takový úkon provést.

Prodáváte-li vůz někomu jinému, musíte provést převod na registru vozidel, to znamená, že na příslušném úřadu dle vašeho bydliště podáte společně s kupujícím „Přihlášku k registraci vozidla do registru silničních vozidel“, vezmete s sebou velký a malý technický průkaz, protokol o provedené evidenční kontrole (nesmí být starší více jak dva týdny), kupní smlouvu (ne starší jak 10 dnů) a novou zelenou kartu. Pokud je kupující například z druhého konce republiky, stačí, když od něj budete mít úředně ověřenou plnou moc k převodu. Tu lze zařídit třeba na poště.

Prodávající se nesmí zapomenout odhlásit od povinného ručení, buďto elektronicky nebo osobně na pobočce pojišťovny. Vždy je ale potřeba předložit nebo zaslat kopii technického průkazu, kde je zaznamenána změna majitele vozu.

Pokud dáte kupujícímu plnou moc k převod, musí jej provést do deseti dnů od podpisu kupní smlouvy, jinak nesete rizika spojená s provozem vozidla stále vy.

Další možnost. Prodej vozu za hotové

Existuje však ještě jeden, daleko jednodušší způsob, jak vozidlo rychle prodat a převést. Výkup ojetých aut za hotové provádí společnost ZAHOTOVÉ. Peníze dostanete na roku a o žádné papírování se nemusíte starat. Navíc je úplně jedno, jestli chcete prodat havarovaný vůz, automobil v leasingu, veterána nebo třeba vrak. K převodu vám stačí velký a malý technický průkaz a úředně ověřená plná moc ke změně vlastníka. Společnost vše a sama rychle zařídí a vy nemusíte mít žádné obavy.

Výkup vozů v Praze je tak nejrychlejší cestou, jak rychle získat finance z prodávaného automobilu a zároveň nemusíte řešit převod na úřadě. Vše proběhne rychle a profesionálně.

Úvodní foto: PR


Reklamní sdělení:

Nebo spíše hledáte okamžitý výkup nemovitostí? Vsaďte na Remax.

Komentovat