Škoda Octavia

Jaké jsou nejprodávanější ojetiny v roce 2022?

Trh s ojetinami se po koronavirové pandemii pomalu vzpamatovává, avšak v důsledku energetické krize, inflace a války na Ukrajině se prodejní čísla jen pomalu zvedají. Poptávce po ojetých vozech navíc nehrají do not ani zvyšující se ceny vozů a nejistota ohledně vývoje cen pohonných hmot. Přitom aktuálně autobazary nabízejí velké množství kvalitních i zánovních ojetin. Jaké automobily se prodávají nejvíce?

Asi nikoho nepřekvapí, že nejlepších prodejů dosahují ojeté vozy Škoda. Domácí automobilka nebyla na špici nových i použitých vozů nikdy překonána. Poptávka je také po značkách Volkswagen či Hyundai.

1 Škoda Octavia

Octavia je matadorem. Zákazníci nejraději volí provedení combi s motorem 2.0 TDi, avšak o slovo se hlásí i benzínové motorizace. Aktuálně v autobazarech střídá druhou generaci třetí modelová řada, avšak někteří zákazníci nepohrdnou ani první generací. Mnohé totiž překvapí, že se pod označením Octavia Tour vyráběla až do roku 2010.

2 Škoda Fabia

Menší Fabie je ideálním vozem, když jezdíte méně a nepotřebujete velký kufr. Žádané je také provedení combi, avšak v případě fabie pochopitelně vévodí benzinové motorizace. V bazarech se opět poptávka přelévá od druhé ke třetí generaci. Lahůdkou je pak polozapomenuté provedení RS.

3 Volkswagen Golf

Golf je synonymem kvalitního vozu. To však platí pro všechny ojeté vozy Volkswagen. U Golfu nepřevládá poptávka po kombících. Hatchback je obratný, pěkný a v benzinovém provedení představuje skvělého parťáka pro pracovní cesty i výlety.

4 Volkswagen Passat

Hlad po manažerském Passatu v dieselové motorizaci s karosérií kombi mají především rodiny s dětmi, které nechtějí SUV. Dvoulitrový turbodiesel je spolehlivý, má nízkou spotřebu a i vozy s nájezdem přes 200 tisíc kilometrů lze považovat za velmi kvalitní.

5 Škoda Superb

U koncernu VW zůstáváme i na páté příčce a obdobně jako Volkswagen Passat si stojí Škoda Superb. Opět je žádanější kombík v dvoulitrovém naftovém provedení. V případě superbu je to druhá generace.


Žebříček připravila redakce a autobazar Opava.

Komentovat