Mitsubishi ASX

Mitsubishi uvedlo na trh nové ASX

Mitsubishi ASX nové generace se u prodejců v ČR a SR objevilo v průběhu dubna. Na podzim se k němu připojí zbrusu nový COLT. Rok 2023 by tak měl být pro značku klíčovým.

Nové ASX („Active Sports X-over“), posazené doprostřed klíčového segmentu malých SUV, bylo vyvinuto speciálně pro evropský trh a svým vzhledem navazuje na předchozí generaci modelu ASX, pro nějž se v Evropě rozhodlo bezmála 380 000 zákazníků.

Dnešnímu evropskému trhu dominuje rostoucí podíl SUV a elektrifikace, přičemž tento trend by měl pokračovat i do budoucna. Evropa stojí na čele nových standardů a zákazníci od svých vozidel očekávají stále více. Pro značku důležité uvedení ASX nové generace je tak správně načasováno.

Mitsubishi ASX

ASX nové generace je postaveno na podvozkové platformě CMF-B automobilové Aliance Renault-Nissan-Mitsubishi, a využívá tak synergické výhody Aliance, které zahrnují i širší nabídku pohonů včetně plug-in hybridu (PHEV), full-hybridu (HEV) a mild-hybridu, pokročilé bezpečnostní systémy a funkce infotainmentu a digitalizace, dnešními zákazníky očekávané. Nové ASX se bude vyrábět v závodu automobilky Renault ve španělském městě Valladolid.

Fotky: Mitsubishi Motors

Komentovat