podlaha vozu

Nášlapy a autokoberce vám udrží interiér vozu v čistotě

Máte rádi ve svém voze čisto? Asi každý, komu trochu záleží na stavu svého vozidla, si rád udrží interiér v čistotě. Zároveň je potřeba říci, že zejména v sychravých měsících a v zimě to není rozhodně nic jednoduchého. Zvenku totiž nanosíme do vozu zejména na botách často bláto, sníh, listí, kamínky apod. Toho všeho se potom musíme složitě zbavovat a nevyhneme se pravidelné údržbě. Přesto však existuje způsob, jak snížit množství nepořádku, které si do vozu nosíme.

Díky nášlapům ochráníte interiér i vylepšíte vzhled vozu

Velice často můžete vidět stupačky na větších automobilech, ať už se jedná o terénní vozy, SUV nebo vozy typu Pick up. Ty jsou zde přítomny zejména proto, aby se vám lépe do vozu nastupovalo, a to s ohledem na jeho vyšší světlou výšku. Pokud by zde totiž chyběly, tak byste si mohli zašpinit třeba nohavice kalhot od prahu. To znamená také další zanášení nepořádku do interiéru. Pokud však váš vůz neobsahuje tento prvek výbavy, můžete si jej také dokoupit. Jestliže si pořídíte nášlapy, tak to mimo jiné znamená, že máte rovněž kde si oklepat boty, než nastoupíte do auta. U kvalitních nášlapů můžete počítat také s: 

  • Kvalitním ABS hliníkem
  • Snadnou montáží

U nášlapů je velice důležitá samozřejmě kvalita materiálů z důvodu životnosti. Velkou výhodou nášlapů je také skutečnost, že se dodávají se samoinstalačními sadami, kde máte vše potřebné pro jejich uchycení. Tento prvek má nejen svou neoddiskutovatelnou funkci, ale také dokáže vylepšit vzhled vašeho vozu. Je potřeba vždy pořídit stupačky přesně pro váš konkrétní vůz, což je samozřejmě pochopitelné s ohledem na rozdíly v designu.

Snadnější údržba

Ať už se však budete snažit ochránit svůj interiér před nepořádkem zvenčí sebelépe, nikdy se mu zcela nevyvarujete. Tady vám přijdou vhod autokoberce. Ty mohou být textilní nebo nejčastěji pak gumové, což zajišťuje maximální praktičnost při údržbě.

Zdroj úvodního obrázku:
Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com

Komentovat