automobil

Potřebujete vůz z autopůjčovny? Tyto podmínky musíte splnit!

U většiny autopůjčoven postačí mít při zapůjčení vozidla platný občanský průkaz a platný řidičský průkaz. Nutné je také složit vratnou kauci, která slouží pro případy škodné události na vozidle a jezdí umořování spoluúčast kterou má půjčovna u daného vozidla sjednanou se svojí smluvní pojišťovnou. V případě placení platební kartou je nutné mít dostatečnou výši povoleného limitu na uhrazení a stejně tak na uhrazení kauce Pokud klient požaduje platbu bankovním převodem rovněž to není problém ale je nutné doložit potvrzení o zaplacení nájemného a kauce.

Kolik času zabere předání a převzetí vozidla z autopůjčovny?

Ve většině autopůjčoven, kde jsou smlouvy transparentní a záruční podmínky jasné, trvá kompletní zapůjčení vozidla v rámci několika minut. Nejčastěji se vejdete do limitu 10 minut a to se vším všudy čas po který probíhá zapůjčení se nejčastěji protahuje dotazy klienta směrem zaměstnancům dané autopůjčovny a to bez ohledu zda se jedná o autopůjčovnu v Brně v Praze nebo Ostravě. V případě vrácení, kdy není vozidlo poškozeno či znečištěno a vše probíhá tak jak má, trvá vše cca 5 minut.

Dlouhodobý pronájem osobních vozů

V jakém stavu je možno vozidlo do autopůjčovny vrátit?

Zapůjčené auto je nutno a to bez ohledu na typ autopůjčovny vrátit ve stavu stejném, v jakém bylo zapůjčeno. Tedy auto vyčištěné jak v exteriéru tak interiéru a to ve většině půjčoven s plnou nádrží. Pokud vozidlo nestihnete umýt, co se samozřejmě stát může je ve většině autopůjčoven vyžadován manipulační poplatek za dočištění a to nejčastěji ve výši cca 200 až 300 Kč. Samozřejmě se nesmí jednat o profesionální čistící práce Jako je například tepování interiéru pomocí speciálního extraktoru nebo jakékoliv typy jiného chemického čištění či ozonovaní. Ve většině autopůjčoven je zakázáno ve vozidlech kouřit!

Dlouhodobý pronájem vozidel v Brně

Může automobil vrátit do půjčovny Jiná osoba?

Tato možnost je samozřejmě reálná ale zákon říká že pro vrácení kauce Tedy pokud je složena v hotovosti musí mít Osoba kterou zapůjčovatel pověřil vrácením vozu plnou moc od zapůjčovatele.  Občas to stačí pouze písemný souhlas. Bez písemného souhlasu čí plné moci lze hotovostní kauci vrátit pouze zapůjčovatel i a to bankovním převodem a nebo na kreditní kartu dle toho jakým způsobem tuto hotovostní kauci složil při zapůjčení vozidla v autopůjčovně. Jako písemný souhlas je možno zaslat také SMS z čísla, které je uvedeno na smlouvě podepsané zapůjčovatelem.

Půjčení vozu v zahraničí

Obdobné podmínky platí i v případě zapůjčení automobilu v zahraničí. Zde je nutné mít se na pozoru zejména při podepisování smlouvy v cizím jazyce. V turistických centrech lze najít půjčovnu dle referencí cestovní agentury nebo si ji lze vytipovat na předem na internetu. Některé půjčovny mají webové stránky v českém jazyce, třeba autopůjčovna aut Kréta. V takovém případě je pronájem vozu bez rizika a dalších skrytých poplatků.

Úvodní foto: Pixabay

Komentovat