Peugeot 208

Skupina PSA bude v továrně v Mulhouse vyrábět roušky

Krize vyvolaná onemocněním Covid-19 vedla skupinu PSA k zavedení protokolu posílených zdravotních opatření za účelem ochrany zaměstnanců na všech pracovištích. Podle tohoto protokolu je povinné zajistit distribuci 2 až 4 roušek za den na zaměstnance.

„Ochrana zaměstnanců je od začátku krize prioritou skupiny, a proto jsme se rozhodli pustit se do výroby roušek, která začne letos v létě. Toto rozhodnutí, na němž jsme se shodli s odbory, nás kolektivně stmeluje v boji proti nákaze Covid-19,“ uvedl Xavier Chéreau, ředitel lidských zdrojů a transformace skupiny PSA.

Skupina se na podporu provádění tohoto protokolu rozhodla roušky ve Francii od srpna 2020 sama vyrábět, aby si zajistila vlastní soběstačnost.

Další čtení:  Volkswagen ID.3 získal prestižní ocenění za design

Stroje vyrábí francouzská firma na francouzském území. Výroba roušek bude probíhat ve dvou fázích:

  • Od srpna 2020 bude v provozu automatická linka v továrně v Mulhouse a výrobě roušek se bude věnovat zhruba deset zaměstnanců skupiny. Současně bude zprovozněna druhá automatizovaná linka u francouzského partnera, který bude vyrábět roušky pro skupinu po dobu jednoho roku.
  • Od srpna 2021 bude tato druhá linka přesunuta do Mulhouse a týmy skupiny zajistí podle tohoto plánu veškerou výrobu.

V Mulhouse se poté bude vyrábět 10 milionů roušek určených na ochranu zaměstnanců skupiny a organizací bojujících proti nákaze a jejím sociálním důsledkům.

Továrna v Mulhouse splňuje veškeré hygienické požadavky nezbytné pro výrobu tohoto typu produktu.

Zaměstnance, kteří budou pověřeni výrobou roušek, zaškolí partner skupiny PSA od června.

Úvodní foto: Peugeot 208, zdroj: PSA

Komentovat