Peugeot 208

Skupina PSA bude v továrně v Mulhouse vyrábět roušky

Krize vyvolaná onemocněním Covid-19 vedla skupinu PSA k zavedení protokolu posílených zdravotních opatření za účelem ochrany zaměstnanců na všech pracovištích. Podle tohoto protokolu je povinné zajistit distribuci 2 až 4 roušek za den na zaměstnance.


„Ochrana zaměstnanců je od začátku krize prioritou skupiny, a proto jsme se rozhodli pustit se do výroby roušek, která začne letos v létě. Toto rozhodnutí, na němž jsme se shodli s odbory, nás kolektivně stmeluje v boji proti nákaze Covid-19,“ uvedl Xavier Chéreau, ředitel lidských zdrojů a transformace skupiny PSA.

Skupina se na podporu provádění tohoto protokolu rozhodla roušky ve Francii od srpna 2020 sama vyrábět, aby si zajistila vlastní soběstačnost.

Stroje vyrábí francouzská firma na francouzském území. Výroba roušek bude probíhat ve dvou fázích:

  • Od srpna 2020 bude v provozu automatická linka v továrně v Mulhouse a výrobě roušek se bude věnovat zhruba deset zaměstnanců skupiny. Současně bude zprovozněna druhá automatizovaná linka u francouzského partnera, který bude vyrábět roušky pro skupinu po dobu jednoho roku.
  • Od srpna 2021 bude tato druhá linka přesunuta do Mulhouse a týmy skupiny zajistí podle tohoto plánu veškerou výrobu.

V Mulhouse se poté bude vyrábět 10 milionů roušek určených na ochranu zaměstnanců skupiny a organizací bojujících proti nákaze a jejím sociálním důsledkům.

Továrna v Mulhouse splňuje veškeré hygienické požadavky nezbytné pro výrobu tohoto typu produktu.

Zaměstnance, kteří budou pověřeni výrobou roušek, zaškolí partner skupiny PSA od června.

Úvodní foto: Peugeot 208, zdroj: PSA

Komentovat