Suzuki Jimny

Automobilová novinka roku 2019 podle redakce Autopunktu? Suzuki Jimny!

Rok 2019 přinesl mnoho automobilových novinek, a tak pátrání po té, která nás nejvíce zaujala nebylo jednoduché. Ukázala se nová Škoda Octavia, Elon Musk předvedl nekonvenční pick up Tesla Cybertruck, Volkswagen ukázal nového Golfa a přední světoví výrobci ukazují jeden elektromobil za druhým. Nakonec jsme ale vybrali tu novinku, která sice není nejrychlejší, nejpraktičtější, nejekonomičtější ani nejzelenější, ale má srdce. Nová generace legendárního Suzuki Jimni se prostě povedla!

Nový Jimny přišel po dlouhých dvaceti letech. To se jen tak nestává, ale u tohoto vozu jde o vcelku pochopitelný krok. Jeho schopnosti pro použití v náročných podmínkách, provozní vlastnosti a jízdní výkony oslovují pragmatické zákazníky, kteří neupřednostňují design. Navíc sama retro koncepce má rozhodně něco do sebe a Jimny tak nevypadá jako další z plejády nablýskaných SUV, které už na polní cestě nedokáží pořádně zabrat, natož pak v terénu.

Marketingoví stratégové novou generaci Suzuki Jimny řadí mezi malá SUV, o tom svědčí i titul World Car Awards pro rok 2019, který automobil získal v kategorii městské auto roku. Jimny je sice vzhledem ke svým menším rozměrům do města pohodlný, ale jeho královstvím není městská jungle. Jimny je off-road a ten patří do bahna.

Další čtení:  3 nejlepší SUV roku 2018 podle redakce Autopunktu

„Nová generace modelu má nově žebřinový rám, který nese vpředu podélně uložený motor, připojitelný pohon všech kol s redukční převodovkou a tuhé nápravy v tříramenném závěsu s odpruženými vinutými pružinami. Znamenitou průchodnost terénem díky vynikajícím nájezdovým úhlům vylepšuje novinka v podobě systému AllGrip PRO s funkcí kontroly trakce Brake LSD, která supluje funkci mechanických samosvorných diferenciálů. Pro co nejlepší jízdní výkony na silnicích i mimo ně Suzuki pro nový Jimny vyvinulo zcela nový atmosférický čtyřválcový motor K15B o objemu 1,5 litru,“ takto popisuje model výrobce.

Design auta jasně upřednostňuje funkčnost, a to jak v exteriéru, tak v interiéru. S Jimnym se dobře manévruje a zároveň je dostatečně prostorný. Je to pracant do lesa, ale i dopravní prostředek pro menší rodinu. Pokud chcete vystoupit z davu a láká vás vůz, který není jen obyčejné SUV, pak je Suzuki Jimny tím pravým automobilem pro vás. Jeho jedinečnost tkví i v retro designu, který navazuje na padesátiletou tradici tohoto modelu.

Galerie:

Foto: Suzuki

Komentovat