Mitsubishi Colt

Mitsubishi se po deseti letech vrací s modelem Colt

Společnost Mitsubishi Motors Europe oznámila, že se po bezmála 10 letech vrací do evropské třídy malých vozů (segment B) s pětidveřovým hatchbackem Colt nové generace, jehož uvedení do prodeje je naplánováno na podzim 2023.

Nový Colt se zařadí vedle modelu Space Star, nedávno oznámeného nového ASX a plug-in hybridního Eclipse Cross PHEV, a výrazně tak rozšíří pokrytí klíčových segmentů evropského trhu v rámci značky Mitsubishi. Nová modelová nabídka osobních vozů tak bude od roku 2023 zahrnovat hatchbacky a modely SUV, včetně elektrifikovaných pohonů.

Označení Colt, vůbec poprvé použité v roce 1962, se pyšní dlouhou tradicí, která zahrnuje bezpočet generací převážně kompaktních modelů prodávaných po celém světě. Název Colt se tak postupně stal jedním z nejznámějších modelových označení vozů Mitsubishi. V Evropě se mezi lety 2004 a 2014 prodalo přes 400 000 vozů poslední generace.

Mitsubishi Colt 5. generace (1995)
Mitsubishi Colt 5. generace (1995)

Novinka nabídne velkorysou výbavu včetně nejnovějších technologií i kompletní škálu pohonů. Vůz se bude vyrábět v tureckém závodu Bursa společnosti Renault. Colt podobně jako ASX nové generace bude postaven na podvozkové platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi.

V České republice bylo prodáno přes 2 700 Coltů a jedná se historicky o třetí nejprodávanější model Mitsubishi.¨

Fotky: Mitsubishi

Komentovat