chiptuning

Odborný servis vám zajistí vyladění výkonu motoru i diagnostiku řídící jednotky

Automobil je dnes vybaven celou řadou elektronických systémů, kdy každý z nich je obsluhován řídící jednotkou. V autě tedy dnes najdeme hned několik řídících jednotek, a to pro každý systém. Kromě toho, že je zde řídící jednotka motoru, je to také třeba řídící jednotka ABS, airbagů apod. Pokud některý z těchto systémů vykazuje nějaký problém, případně jej přímo indikuje na přístrojové desce kontrolkou, je potřeba provést diagnostiku, aby bylo možno najít řešení.

Optimalizace chodu motoru

Není to ale pouze řešení problémů, ale třeba také ladění výkonu motoru. To jsou také úkony, které vyžadují zásah do řídící jednotky, přičemž je nutné je přenechat odborníkům, aby nedošlo ke snížení životnosti motoru, případně ohrožení bezpečnosti. Na vyladění výkonu motoru se specializuje chiptuning, kdy dochází ke kontrolované úpravě parametrů tak, aby byla zvýšena efektivita chodu motoru. Lze tímto způsobem ovlivnit například: 

  • Celkový výkon
  • Kroutící moment
  • Spotřebu

Pokud přenecháte vyladění potřebných parametrů specialistům, tak to nebude mít vliv na životnost, ale naopak můžete zlepšit parametry motoru. Není to přitom pouze o výkonu, ale lze tímto způsobem snížit také spotřebu. Vždy záleží samozřejmě na vašich požadavcích, co od takového vyladění motoru očekáváte.

Podstatné je, že každý motor je určitým způsobem nastaven od výrobce. To ještě neznamená, že nelze najít pro konkrétní použití lepší nastavení. Právě proto motoristé v takových případech využívají chiptuningu.

Spolehlivá diagnostika

Jak jsme již zmínili výše, základním předpokladem pro jakékoliv zásahy do libovolné řídící jednotky je diagnostika. Také diagnostika řídících jednotek musí být provedena odborně, aby bylo vyhodnocení údajů opravdu relevantní. Jedině tak lze provádět úpravy a řešit případné problémy efektivně. Vždy proto tyto úkony přenechejte specialistům.

Zdroj úvodního obrázku:
anatoliy_gleb / Shutterstock.com

Komentovat